,
0312 495 04 41
0312 495 04 40


   Ana Sayfa            Filtreler

FİLTRE ÇEŞİTLERİ

İncelemek İstediğiniz Katagorideki Ürüne Tıklayınız...

G4-Eu4
G2 - G3 - G4
H13 - H14
5560021
F7 - F9

Granül - Kaset
Endüstriyel Torbalı Filtre
Süpürge Filtresi
Elektrik süpürgeleri için

Kartuş filtreler polyester,polipropilen,iğne keçeli veya selüloz malzemeden üretilmektedir.Değişik türdeki filtre malzemeleri anti statik,yağ ve su iticilik yada istenilen belirli özelliklere göre farklılık göstermektedir. Uygulama alanına göre tercih edilen filtre malzemesinden istenilen ebatlarda ve flanş modellerine göre üretim yapılabilmektedir.Başlıca kullanım alanları; yüzey işleme, kaynak dumanı, toz ve boya toplama sistemleri, metal kaplama endüstrisidir

İğne keçeli filtre torbaları özellikle ilaç ve gıda endüstrisi,  çimento ve kireç endüstrisi,demir-çelik ve aluminyum  endüstrisi başta olmak üzere birçok alanda tozların tutulması amacıyla toz tutma ünitelerinde kullanılmaktadır. Keçe Torba filtreler, yüzey testleri yapılmış yüksek kalitedeki liflerden üretilirler.Çok yüksek filtrasyon verimi sağlamaktadır.Uygulama alanına göre kullanılacak filtre malzeme farklılık göstermektedir.

ok ince cam elyafların yüksek ısıya dayanıklı yapıştırıcılarla birleştirilmesi ile üretilmektedir. Filtre malzemesi aluminyum kafes tel içerisine yerleştirilmiştir. Boya fırınlarında ve yüksek ısıda çalışan kurutma kabinlelerin kullanılmaktadır. Düşük başınç düşümünde 300°C ye kadar olan sıcaklıklarda yüksek filtrasyon sağlar

FiltrasyonunÖnemi

Yaşam kalitesini arttırmak ve ihtiyaç duyulan alanlarında istenilen kalitede hava elde etmek amacıyla gerekli ayrımları yaparak dış ortamdaki partikül,toz,toprak ve istenmeyen cisimleri tutmak ve besleme havasındaki zararlı virüs ve bakterileri azaltmak amacıyla havalandırma cihazlarında bu amaca uygun filtreler kullanılmalıdır. Havalandırma cihazlarında kullanılacak filtreler kadar mevcut filtrelerinde belirli periyotlara değiştirilmesi büyük önem arz etmektedir.

İyi bir filtre seçimi için aşağıdaki sorulara cevap aranmalıdır.

Kullanım Alanı: Filtrenin uygulama yeri ve hangi amaçla kullanılacağı iyi tespit edilmelidir.Seçilecek filtre genel havalandırma sistemlerinde kullanılabileceği gibi hastane gibi hassas hava ihtiyacının önemli olduğu bir mekanda olabilir.

Filtre Edilecek Partikül Özellikleri: Uzun ömürlü ve verimli bir filtrasyon  için en önemli faktör filtre edilecek partikül boyutu ve özelliğinin iyi tespit edilmesidir.

İhtiyaç Duyulan Filtrasyon Verimi: Filtrasyon verimi tespit edilmesi gereken en önemli hususların başında gelmektedir. Yüksek basınç kaybı ve enerji sarfiyatına engel olmak için kullanım ortamına en uygun olan yeterli verimliliğin seçilmesi gerekmektedir.

Çevresel Koşullar: Aynı ürün grubu altındaki her bir filtre farklı çevresel ortamlar için dizayn edilmiş ve geliştirilmiş olabilir. Kullanılacak filtre ısı, nem, korozyon gibi faktörler göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir.

Kullanım Sonrası Filtrenin Geri Dönüşümü: Eğer filtre toksik gaz veya zararlı kirleticileri filtrasyon amacı ile kullanılacak ise kullanım sonrası geri dönüşümü düşünülmesi gereken önemli bir husustur. Bu tür durumlarda filtre tercihi geri dönüşümü kolay ürünler düşünülerek yapılmalıdır.

Kabul Edilebilir Basınç Kaybı Seviyesi: Özellikle belirli uygulamalarda havalandırma sisteminin performansını etkileyen en önemli husus filtrenin göstermiş olduğu basınç düşümü değeridir. Kullanılacak filtresinin basınç düşümü değerleri havalandırma sistemi için en uygun şekilde tercih edilmelidir.

Filterinin Toz Tutma Kapasitesi: Filtre tercihi ortamdaki toz seviyesi ve bu tozu tutma kapasitesine göre yapılmalıdır. Toz kapasitesi ile birlikte filtrenin uzun ömürlü olmasıda iyi bir filtreden beklenen bir durumdur.  

Filtre Ebatları: İstenen özelliklerin tamamını taşıyan filtrenin ebatları optimum ölçülerde olmalıdır. Standart ölçüde üretilen filtreler hem fiyat hemde teslim süresi açısında avantaj sağlamaktadır..

Filtre Montaj Kolaylığı: Filtrenin maksimum performansta çalışabilmesi sağlamak amacıyla filtre seçilmeden önce montaj şekli ve kolaylığı iyice düşünülmelidir.

Hava, %21’i Oksijen, %78’i Azot, %1’i Argon ve çok az miktarda diğer gazlardan oluşmaktadır. Aşağıdaki tabloda belirtildiği gibi, soluduğumuz hava; doğa, insanlar ve endüstriyel prosesler sonucu oluşan madde taneciklerini ve gazları da içermektedir. Bunlar içerisinden dikkat etmemiz gereken tanecik ve gazlar; sağlığımıza, konforumuza, yaşadığımız alanlara ve ürettiğimiz ürünlere zarar verenleridir

KASET FİLTRE,EU4 KASET FİLTRE,G4 KASET FİLTRE,ELYAF KASET FİLTRE,GALVANİZ KASET FİLTRE,PANEL FİLTRE,ELYAF FİLTRE,HEPA FİLTRE,H13 HEPA FİLTRE,H14 HEPA FİLTRE,RULO ELYAF FİLTRE,G4 RULO ELYAF FİLTRE,TAVAN TİPİ MUMLU FİLTRE,AKTİF KARBON FİLTRE,KOKU TUTUCU FİLTRE,KASET KARBON FİLTRE,ELEKTRİK SÜPÜRGESİ FİLTRESİ,SPÜRGE HEPA FİLTRESİ,AEG,SAMSUNG,BOSCH,ARÇELİK,BEKO,SEMENS,PROFİLO,VESTEL,ARNİCA,ARZUM,ELETROLUX,FAKİR,FANTOM,GRUNDIG,DELONİ,KING,KENWOOD,LG,MOULUNEX,KING,NILFIX,PHILIPS,ROWENTA,SİNBO,THOMAS.ZANUSSİ,HEPA FİLTRESİ,KOMPAKT FİLTRE,ANKARA FİLTRE,BOYA TUTUCU FİLTRE,TOZ TUTUCU FİLTRE,FİLTRE TORBASI,FİLİTRE,UYGUN FİLTRE,KALİTELİ FİLTRE,ORJİNAL FİLTRE,JET PULSE FİLTRE,JET FİLTRE,POLYESTER FİLTRE,KEÇE FİLTRE,FİLTRE TORBALARI,TOZ TUTUCU FİLTRE TORBASI,KEÇELİ FİLTRE,JET KEÇE FİLTRE,
 
Birlik Mahallesi  399 Sokak  No: 12 / 11  ÇANKAYA  /  ANKARA 
 
Tel: 0312 495 04 40 - 41 - 42       Fax:  0312 495 04 42 Mail: havalandirmacarsisi@gmail.com