,
0312 495 04 41
0312 495 04 40


   Ana Sayfa      Tavukçu Tipi Fanlar


İncelemek İstediğiniz Katogorideki Ürününe Tıklayınız.  

65X65 Serisi

Paslanmaz aluminyum,galvaniz

9.000 m3/h

80x80 Serisi

Paslanmaz aluminyum,galvaniz

12.500 m3/h


95x95 Serisi

Paslanmaz aluminyum,galvaniz

16.000 m3/h

 

140x140 Serisi

Paslanmaz aluminyum,galvaniz

43.000 m3/h

  


alfan

Ankara Bölge Bayii


ÇİFTLİK FANISERA FANI,KAYIŞ KASNAKLI FAN, DUVAR FANI,PANJURLU FAN,PASLANMAZ FAN,140 LIK FAN,95 LİK FAN,80 LİK FAN,65 LİK FAN,ALFAN,TAVUKÇU FANI,KÜMES FANI,HAVALANDIRMA FANI,SERİNLETME FANI,ANKARA FAN,ASPİRATÖR,VANTİLATÖR,KARE KASALI,800 DEVİRSAKARYA,AFYON,KOCAELİ,İZMİT,KAYSERİ,YOZGAT,ÇORUM,MALATYA,ELAZIĞ,ESKİŞEHİR,,ISPARTA ÇİFTLİK FANI,DENİZLİ ÇİFTLİK FANI,ESKİŞEHİR ÇİFTLİK FANI,PANJURLU ÇİFTLİK FANI,PASLANMAZ TAVUKÇU FANI,GALVANİZ TAVUKÇU FANI,ALUMİNYUM TAVUKÇU FANI,80X80 TAVUKÇU FANI TELLİ ÇİFTLİK FANI,AKSİYEL ÇİFTLİK FANI,AKSİYEL TAVUKÇU FANI
 
 
Genel Bilgi
Bütün fan gövdeleri galvanizli çelik sacdan üretilmektedir. Fan kanatlarındaysa aliminyum, galvanizli, ve paslanmaz çelik olmak üzere üç farklı seçenek sunmaktadır. Bütün kanat çeşitleri de kuvveti ve verimi arttırmak için kanatlar özel bir kavise sahiptir.

1- Alüminyum Kanatlar: Bu kanatlar özel aliminyumlu alaşımdan üretilmektedir. Kalınlıkları 2 mm’dir.

2- Galvanizli Çelik Sac Kanatlar: Bu kanatlar galvanizli çelik sacdan üretilmektedir. Kalınlıkları 1 mm’dir. 

3- Paslanmaz Çelik Kanatlar: Talebe göre 304 ve 403 kalite olmak üzere iki kalitede paslanmaz çelikten üretilmektedir. Kalınlıkları 1 mm'dir.

Fan Panjurlarının Açılış Sistemi
Üç farklı açılma sistemi mevcuttur:

1- Panjurlar, kanatların devriyle birlikte ortaya çıkan mekanik kuvvete dönüşen merkezkaçlı kuvvetle açılır. 

2- Panjurlar üzerlerine monte edilen ekstra ağırlıklarla dengelenir. Merkezkaçlı kuvvet kanatların devriyle ortaya çıkar ve panjurlar bu merkezkaçlı kuvvetle açılır ekstra ağırlık sayesinde de kapanır.

3- Panjurlar hava basıncı ve emişiyle açılıp kapanır. Bu sistemle monte edilen fanlar oldukça kullanışlıdır. Panjurların taşınabilir olması fan içi temizliğini kolaylaştırmaktadır.

Fanların Çalışma Sistemi
Fanlar sahip oldukları motor-kayış-kasnak sistemiyle sessiz bir şekilde çalışmaktadır. Kasnak aliminyum dökümden yapılır ve fanın çalışma ömrünü uzatmak için özel tasarıma sahip rulman kullanılır. 
Fan etrafındaki çember çerçeve galvanizli çelik sacdan üretilir. Panjurlar fan çalışırken açılır, fan çalışması durduğunda kapanır.
Özel olarak yapılmış koruma teli fanların arka kısmındadır. Fanlar dış çerçevede bulunan vidalarla duvara monte edilmekedir.

Kayış Gerdirme Sistemi 
Motor-kayış-kasnak sistemine göre çalışan aksiyal fanın kayışı zaman içinde esneme yapabilmektedir. Fan kapasitesinin azalmasını ve kayışın yerinden çıkmasını önlemek için gerdirme sistemi gereklidir.
Aksiyal fanlarda gerekli gerginliği günümüz teknolojisiyle sağlamak ekstra zaman ve işçilik gerektirdiğinden zor olmaktadır.
Fakat ALFAN tarafından geliştirilen kayış gerdirme sistemi sayesinde fan kayışını gerdirmek 10-15 saniye sürmektedir. Gereken gerdirme yapıldıktan sonra kayış gerdirme sistemindeki kelebek somun ve cıvatayla sabitlenebilmektedir. 
ALFAN kayış gerdirme sistemi şu şekilde çalışmaktadır: gerdirme aleti fanın arkasında bulunan somunu aksiyal yönde hareket ettirir. Böylece kayış gerekli gerginliği kazanmış olur.

 
Birlik Mahallesi  399 Sokak  No: 12 / 11  ÇANKAYA  /  ANKARA 
 
Tel: 0312 495 04 40 - 41 - 42       Fax:  0312 495 04 42 Mail: havalandirmacarsisi@gmail.com